Papy te przybija się gwoździami papowymi do drewnianego podłoża, a często i klei na lepik na zimno (papy tradycyjne) lub zgrzewa (papy termozgrzewalne). Ich montaż bywa kłopotliwy, ponieważ często połać dachowa jest nachylona pod znacznym kątem i podklejanie czy zgrzewanie papy jest bardzo pracochłonne.
Aby wyeliminować te niedogodności warto skorzystać z nowoczesnej papy MAXIBIT.
Samoprzylepna papa podkładowa MAXIBIT
Na spodniej stronie papy znajduje się specjalna, gruba folia silikonowa. Tę folię zdejmuje się podczas przyklejania i papa może samoczynnie przykleić się do podłoża. W ten sposób łatwo i szybko wykonuje się izolację z papy samoprzylepnej.
Papa samoprzylepna MAXIBIT jest wykonana na osnowie z wkładki technicznej, która powleczona jest specjalną masą asfaltową o wysokiej kleistości, gwarantującą samoczynne przyklejanie do podłoża.
Papę można przyklejać do każdego rodzaju podłoża budowlanego, które jest mocne, suche, oczyszczone z luźnych cząstek . Podłoża pylące powinny być uprzednio zagruntowane roztworem asfaltowym, np. JARLEP G lub JARLEP GM.
Sposób układania papy samoprzylepnej MAXIBIT
Gdy papa jest układana w chłodne dni, wskazane jest, aby po jej przyklejeniu dodatkowo wziąć palnik (taki od układania pap termozgrzewalnych) i od góry lekko podgrzać papę. To lekkie podniesienie temperatury papy pozwala masie asfaltowej jeszcze mocniej przykleić się do podłoża.
Na podkładową papę samoprzylepną MAXIBIT można bezpośrednio przygrzewać palnikiem dekarskim papę termozgrzewalną wierzchniego krycia.
Fot. Izolacja-Jarocin Przyklejanie samoprzylepnej papy podkładowej MAXIBIT do płyt OSB.