rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowa generacja Pomp Ciepła Daikin Altherma III już wkrótce na rynku Polskim

Opublikowano: 14.12.2017
image

Kolejna generacja pomp ciepła Daikin Altherma to seria Bluevolution na czynnik R-32, która może być łączona ze sterowaniem Daikin online, co oferuje właścicielom domów najwyższy komfort i swobodę sterowania.

 

To nowoczesne rozwiązanie stanowi pionierską integrację źródeł energii odnawialnej, zapewniając wysoką wydajność i komfort w przystępnej cenie. Europejski Ośrodek Badawczo-Rozwojowy firmy Daikin od lat opracowuje i wdraża różnorodne innowacje technologiczne związane z potrzebami budynków i zmianami pór roku w klimacie Europejskim. Dlatego Daikin Altherma stała się wiodąca marką pomp ciepła

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie pomp ciepła powietrze-woda oraz w oparciu o ponad 350 000 instalacji jakie zrealizowaliśmy w Europie, nieustannie działamy w kierunku optymalizacji wydajności pracy produktów Daikin Altherma. Sukces osiągamy dzięki ciągłej koncentracji na zagadnieniu ograniczania ilości doprowadzanej mocy elektrycznej podczas każdego procesu opracowywania nowego produktu, czego efektem jest dalsze obniżenie kosztów eksploatacji.”

 

Bart Aspeslagh 
zastępca dyrektora generalnego w Daikin Europe

 

Najlepsza wydajność sezonowa

Daikin Altherma III dostarcza wysoką wydajność przy najniższych kosztach utrzymania. Ten najnowszy model w gamie pomp ciepła firmy Daikin otrzymał klasę energetyczną A+++ i osiąga wydajność ogrzewania na poziomie 5,4 COP oraz wydajność dla ciepłej wody użytkowej na poziomie 3,3 COP.

 

Będzie dostępny w różnych rozmiarach i modelach 4-,6- lub 8kW. Dzięki temperaturze zasilania do 65°C ten nowy system może być stosowany zarówno do ogrzewania podłogowego jak i tradycyjnych grzejników oraz zapewnia niezawodną pracę nawet w najzimniejszych klimatach, ponieważ jednostka zewnętrzna może pracować do temperatury zewnętrznej -25°C.

 

System ten pracuje z czynnikiem R-32 o niskim poziomie oddziaływania na środowisko naturalne oraz może podgrzać i przechowywać duże objętości ciepłej wody nawet do 230 litrów przy niskich stratach postojowych dla zbiornika c.w.u. wynoszących 25W. Konstrukcja jednej z możliwych do podłączenia jednostek wewnętrznych ECH2O, jest oparta na zasadzie higienicznego podgrzewania świeżej wody, zasada ta ma na celu ograniczenie rachunków i eliminację trybu dezynfekcji wody.

 

Łatwość montażu

Daikin Altherma III jest zaprojektowana intuicyjne zarówno z punktu widzenia instalatora jak i użytkownika. Jest dostarczana do klienta jako gotowe urządzenie, przetestowane w fabryce i napełnione czynnikiem chłodniczym, dzięki czemu czas montażu jest ograniczony do minimum. Konfiguracja jest łatwa przy użyciu dostarczonego kreatora konfiguracji, (od 2018 roku to narzędzie będzie również dostępne online przez usługę Dakin Cloud Service). Całkowicie zintegrowana jednostka oznacza, że wszystkie czynności serwisowe można wykonać z przodu po zdemontowaniu panelu przedniego, a dostęp do wszystkich rur można uzyskać od góry urządzenia.

 

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Połączenie sterowania nastawą zależną od pogody Daikin Altherma oraz zastosowanie sprężarki z inwerterem maksymalizuje wydajność nowej Daikin Altherma III przy każdej temperaturze zewnętrznej, zapewniając przez cały czas stabilną temperaturę w pomieszczeniach. System ten jest dostarczany z możliwością wyboru dziewięciu wstępnie zaprogramowanych ustawień, które można dostosować lokalnie. Alternatywą jest zdalna kontrola ustawień, z dowolnego miejsca poprzez sterownik Daikin Online Controller. Sterownik online umożliwia regulację poziomów komfortu w domu w zależności od indywidualnych preferencji przy jednoczesnym osiąganiu dalszych oszczędności energii. System Daikin Altherma III może być również w pełni zintegrowany z innymi systemami inteligentnego domu np. IFTTT i aplikacjami umożliwiającymi maksymalną wygodę.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Daikin

E-mail: office@daikin.pl

WWW: www.daikin.pl

Tel: +48 22 319 90 00
Adres:
Taśmowa 7
02-677 Warszawa