rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Bruk-Bet Solar: Panele fotowoltaiczne BIPV

Opublikowano: 09.05.2017
image

Jednym z najbardziej zauważalnych trendów w nowoczesnym budownictwie jest wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Obserwując zmieniające się otoczenie, Bruk-Bet Solar wprowadził do swojej oferty panele fotowoltaiczne BIPV (Building Integrated Photovoltaics).

 

Idea BIPV opiera się na połączeniu właściwości konstrukcyjnych elementów budynków z produkcją energii elektrycznej. Dzięki postępowi technologicznemu, BIPV może całkowicie zastąpić takie komponenty budynku jak dachy, fasady, okna oraz takie struktury jak ganki, barierki i balkony. Głównym czynnikiem zachęcającym do instalacji BIPV, jest rosnąca świadomość korzyści wynikających z zastosowania zintegrowanych modułów fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej bezpośrednio ze słońca oraz przede wszystkim, korzystny wpływ na poprawę efektywności energetycznej budynku.

 

Moduły BIPV stosuje się coraz częściej w nowych konstrukcjach. Coraz bardziej rygorystyczne normy w zakresie wydajności energetycznej powodują wzmożone zainteresowanie wśród projektantów i inwestorów. Warto wspomnieć, że w obecnym roku, w każdym nowopowstałym domu wskaźnik EP, określający roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną, został ustalony na poziomie 95kWh/(m2rok). Zaś od roku 2021 wartość EP wyniesie już tylko 70kWh/(m2rok).

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego, firma Bruk-Bet Solar poszerzyła swój asortyment o moduły BIPV, które wytwarzane są w technologii glass-glass. Oprócz doskonałych właściwości wydajnościowych, moduły BIPV firmy Bruk-Bet Solar wzbogacają przestrzeń architektoniczną o nowoczesne, wytrzymałe i aktywne powierzchnie konstrukcyjne.
Moduły z serii Vision produkujemy na indywidualne zamówienie klientów.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Bruk-Bet Solar

E-mail: solar@bruk-bet.pl

WWW: www.solar.bruk-bet.pl

Tel: +48 14 632 08 20
Adres:
Mroźna 8
33-102 Tarnów