rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Regulus: Grzejniki niskotemperaturowe

Opublikowano: 27.01.2021
image

Rozróżniamy grzjniki niskotemperaturowe

  • do grzania – typoszereg E-VENT - do planowanych wentylatorów 230 V
  • do grzania i chłodzenia – typoszereg REVERS - do planowanych wentylatorów 24 V

Wentylator jest zabudowywany w grzejnik wówczas gdy: chcemy podnieść moc grzejnika (E-VENT i REVERS), gdy chcemy zwiększyć dynamikę grzania (E-VENT i REVERS), gdy chcemy go użyć do chłodzenia pomieszczeń (wyłącznie REVERS).
 

GRZEJNIKI BAZOWE typoszeregów E-VENT oraz REVERS są identyczne zarówno pod względem konstrukcji jak i ceny. Typoszereg E-VENT przeznaczony jest do współpracy z wszystkimi źródłami ciepła ze szczególnym naciskiem na źródła niskotemperaturowe, natomiast typoszereg REVERS przeznaczony jest do współpracy z pompami ciepła (grzanie i chłodzenie). Rozróżnienie na E-VENT i REVERS służy jedynie do określenia przez zamawiającego/inwestora jego przewidywanych funkcji.

GRZEJNIKI BAZOWE, poza usytuowanym z boku wyłącznikiem on/off, wyglądają z zewnątrz jak standardowy REGULLUS/ SOLLARIUS.

GRZEJNIKI BAZOWE bez zainstalowanych w nich wentylatorów, grzeją jak standardowe grzejniki czyli poprzez promieniowanie z powierzchni oraz konwekcję swobodną.

GRZEJNIKI BAZOWE z zainstalowanymi w nich wentylatorami grzeją poprzez promieniowanie z powierzchni oraz konwekcję wymuszoną. Dla realizacji funkcji chłodzenia grzejniki muszą być wyposażone w wentylator.


Wentylator/ zespół wentylatorów (w zależności od długości grzejnika), nabywany jest oddzielnie. Wentylator wpina się do gniazda A – fot.2, odpowiedniego dla wtyczki, wsuwa się od spodu grzejnika we wnękę osłoną wentylatora ku dołowi. Wentylator fiksuje się samoistnie we wnęce, do umieszczonych w niej liniowo blaszek stalowych przy pomocy magnesów neodymowych. Gdy chcemy z kolei wypiąć wentylator z wnęki grzejnika, pociągamy wentylator ku dołowi, tak by magnesy odczepiły się od blaszek i wyjmujemy wtyczkę z gniazda. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zarówno montaż jak i demontaż wentylatorów jest bardzo prosty.

W komplecie z wentylatorem/ zespołem wentylatorów nabywca otrzymuje kabel sieciowy o długości 1,5m z wtyczką do odpowiadającego jej gniazda B – fot.2. Przyłącze do sieci może być umieszczone w niewidocznym miejscu np. w wolnym polu za grzejnikiem.

 

Grzejnik uzbrojony REVERS / E-VENT.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

REGULUS-system

E-mail: regulus@regulus.com.pl

WWW: www.regulus.com.pl

Tel: +48 33 812 36 69
Fax: +48 33 815 10 25
Adres:
Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała