rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Stropmax 31 – materiał izolacyjny prosty i szybki w montażu niezależnie od pogody

Opublikowano: 19.03.2018
image

Mroźna końcówka zimy i mało optymistyczne prognozy pogody na początek wiosny powodują, że najbliższe prace wykonawcze najlepiej przenieść do wnętrz. To zatem dobry moment na montaż izolacji ścian działowych, a także izolację sufitów pomieszczeń technicznych i garaży podziemnych w technologii „suchego” montażu. Zwłaszcza, że dedykowana tym aplikacjom wełna mineralna Stropmax 31 zyskała teraz jeszcze lepsze parametry.Kilka miesięcy temu ISOVER wprowadził do sprzedaży nowość – wełnę mineralną, która zmienia i ułatwia dotychczasowy sposób izolowania sufitów w pomieszczeniach technicznych i garażach podziemnych. Montaż odbywa się na sucho – bez użycia chemii, co uniezależnia prace budowlane od pogody. Dzięki pozytywnym wynikom najnowszych badań, produkt zyskał jeszcze lepsze deklaracje. Teraz Stropmax 31 wyróżnia się klasą tolerancji T5 dla całego zakresu grubości i doskonałymi właściwościami pochłaniania. Najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku AW=1,00 osiągany jest już od grubości 50 mm. Bez zmian pozostaje znakomity współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,031 W/mK.


Niekwestionowaną zaletą produktu ISOVER jest skrócenie czasu i ułatwienie montażu, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów. Przed pojawieniem się Stropmax 31 na rynku korzystano z wełny lamelowej frezowanej. System ten oparty był na pracach mokrych, dlatego przysparzał wykonawcom wielu trudności, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo, duża ilość tynku nakładana na izolację powodowała pogorszenie parametrów związanych z akustyką. Stropmax 31 nie wymaga użycia kleju, tynku lub farb strukturalnych, i tym samym znacznie przyspiesza czas realizacji inwestycji.


- Z uwagi na prostotę stosowania, brak ograniczeń i utrudnień spowodowanych pogodą – szczególnie w zimie, łączenie chemiczne wełny mineralnej do sufitu, a następnie jej tynkowanie stają się niepotrzebne. To radykalnie zmniejsza pracochłonność i przyspiesza czas realizacji inwestycji. Z tych powodów dany zakres robót możemy zrealizować dużo szybciej niż przy standardowych rozwiązaniach i przejść na następną budowę. Możemy też wykonać tę pracę w podobnym czasie jak standardowe rozwiązania i pozwolić sobie na „przerzucenie” części ekipy na inną budowę prowadzoną równolegle – mówi Łukasz Gontarz, pracownik firmy wykonawczej NOVEL-BUD z Legionowa.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: konsultanci.isover@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice