rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody

Jaki rodzaj pracy najbardziej interesuje absolwenta uczelni technicznych?

image

Od tego, jaki rodzaj pracy chcielibyśmy wykonywać zależy nasza przyszłość. Oczywiście można się przebranżowić, lecz jeżeli znajdziemy już pracę, która nam odpowiada, to nie chcemy jej zmieniać. Przy takim wyborze, studentów uczelni technicznych czeka ciężki orzech do zgryzienia. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka ścieżek związanych z branżą klimatyzacyjną, wentylacyjną, chłodniczą oraz grzewczą, jakie może wybrać student.Montaż
Jest to rodzaj pracy, który polega na instalowaniu specjalistycznego urządzenia lub grupy urządzeń, w taki sposób, aby działały one w sposób prawidłowy zgodnie z ich przeznaczeniem. W branży HVACR, jest to bardzo istotny rodzaj pracy. Ludzie zajmujący się tego typu pracą, są fachowcami od strony praktycznej, co pozwala im na profesjonalne podejście do każdego typu problemów instalacyjnych.

Serwis
Praca bardzo podobna do montażu, z tym, że praca serwisanta polega na naprawianiu oraz obsłudze specjalistycznych urządzeń, o których była mowa w punkcie 1. Ze względu na podobieństwa do pracy w montażu, serwis często jest prowadzony przez te same firmy, które zajmowały się właśnie montażem.

Handel
Mówi się, że zawód handlowca to taki, w którym najłatwiej zarobić. Jest to praca, która wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także znajomości rynku. Polega ona na sprzedaży, czyli wymiany usług za pieniądze. Branża HVACR daje szeroki wachlarz możliwości, ponieważ jest branżą stale rozwijającą się. Cechami wymaganymi w tego typu pracy są charyzma oraz łatwość w kontaktach interpersonalnych.

Projektowanie
Jest to rodzaj pracy dla ludzi o dużej wiedzy teoretycznej, którzy są bardzo dokładni. Niedokładność w tej dziedzinie może mieć fatalne konsekwencje. Branża urządzeń sanitarnych pozwala na wykazanie się szczególnie ludziom kreatywnym, ponieważ rynek takich urządzeń jest bardzo obszerny. Aby wykonywać zawód projektanta należy zdobyć wymagane uprawnienia. Uprawnienia takie można uzykać po odpowiednich studiach technicznych.


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki


Opracowanie redakcja www.pasywny-budynek.pl, www.klimatyzacja.pl, www.ogrzewnictwo.pl [RK]
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

URZĄDZENIA
  
Jednostka kasetonowa
Odzysk ciepła
Agregat chłodniczy

Forum