rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Podstawowe informacje o dachach: rss

1 2 3 4 5
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Jakich fachowców wkrótce może zabraknąć na rynku budowlanym?
Branża budowlana, w porównaniu do innych branż dotkniętych pandemią COVID-19, ma się całkiem dobrze i mimo niepewnej sytuacji gospodarczej cały czas się rozwija.
Co podczas zimy powinienem sprawdzić na moim dachu I jak?
Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o zimie, ale warto sprawdzić również swój dach o tej porze roku. Dla oceny stanu dachu potrzebny będzie specjalista. Zima to chyba najlepszy czas, ponieważ dostępnych jest więcej wykonawców w porównaniu z innymi porami roku, kiedy są zajęci budową i instalacją dachów.
Przeciwdziałanie zsuwania się śniegu z dachu
Zima oznacza dla nas nie tylko piękne, szczęśliwe i białe święta, oraz zabawę na białym puchu. Jest to również czas ryzyka osuwającego się z dachów nadmiaru śniegu. Odpowiedzialnością każdego właściciela domu jest zrobić wszystko by przeciwdziałać ewentualnym szkodom z tym związanym. Co można zrobić?
Dach a podatek VAT – opodatkowanie od zakupu oraz robót
Dowiedz się, jakie normy prawne obowiązują w przypadku robót dekarskich i zakupu nowego pokrycia dachowego. Oto najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać.
Rodzaje dachów – który będzie najlepszy?
Wybierając projekt domu kierujemy się swoimi upodobaniami, aktualnymi trendami, funkcjonalnością, czy zasobnością portfela. Pod każdym z powyższych względów można rozpatrywać również wybór kształtu dachu.
Dachy dwupołaciowe – zalety prostej konstrukcji
Dachy dwupołaciowe to najczęściej wybierane przekrycie nowoczesnych budynków.
5 zalet lekkiego dachu
Ciężki dach – ceramiczny czy betonowy, długo uznawany był za solidniejszy niż blachodachówka. Waga miała świadczyć o tym, że jest wytrzymały, odporny na podmuchy wiatru czy inne czynniki atmosferyczne. Innowacyjne technologie szybko jednak zweryfikowały ten mit.
Blachodachówka na dachu w nowoczesnym wydaniu
Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to inwestycja na długie lata. Inwestorzy poszukują więc materiałów pokryciowych doskonałych jakościowo, a także takich, które idealnie dopasują się do domu. Nie bez znaczenia jest również cena. Nic więc dziwnego, że nowoczesne dachy pokrywane są zazwyczaj blachodachówką.
Nadchodzą zimowe porządki! Co warto sprawdzić jesienią?
Jesienna, deszczowa i wietrzna pogoda, a potem zimowe przymrozki – to nie żarty! Najlepiej schować się w tym czasie w ciepłym i suchym domu. Jednak zanim nastaną chłodne dni, warto sprawdzić w jakim stanie jest nasz dach.
Tani dach kosztuje podwójnie
Podobnie jak z używanym, tanim samochodem, który psuje się po kilku miesiącach, tani dach może mieć dużą mniejszą trwałość i dużo krótszą żywotność. Kiedy zaczyna tracić piękno lub jakość i nie chroni naszego domu przed przeciekaniem i innymi siłami natury, koszty naprawy lub remontu mogą być ogromne! Rzetelne planowanie finansowe w długoterminowej perspektywie zapewnia rozsądne wydawanie pieniędzy, dzięki czemu nie będziesz musiał dopłacać do swojego dachu w przyszłości.
1 2 3 4 5
Następny