rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Pokrycia dachowe: rss

1 2 3 4 5 6 ... 10
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Dachy na rąbek stojący- poradnik
Blacha łączona na rąbek stojący to materiał o szerokich możliwościach zastosowania. Najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania wysokiej jakości pokryć dachowych i elewacyjnych. Doskonale komponuje się zarówno na dachach prostych, jak i na konstrukcjach niezwykle skomplikowanych. Można ją stosować w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej, budynkach sakralnych, a także w gmachach objętych ochroną konserwatora zabytków. Jeżeli zastanawiasz się, czy pokrycie z blachy na rąbek stojący może spełnić Twoje oczekiwania, to zachęcamy do lektury poniższego opracowania, w którym przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z realizacją takiej inwestycji.
Zmiana dachu na starym domu
Planujesz przeprowadzić remont dachu? Jeśli dach przecieka lub znajdują się na nim płyty azbestowe, przeprowadzenie prac może być konieczne.
Uszczelnienie dobre na każdą pogodę
Dach jest niczym czapka, która przez cały rok chroni budynek przed wilgocią, chłodem oraz wiatrem. Dlatego powinien być ciepły i szczelny. Jak skutecznie uszczelnić dach w trudnych warunkach pogodowych, nawet przy ujemnych temperaturach?
Obróbka blacharska komina – schemat
Prawidłowa obróbka blacharska komina ma ogromne znaczenie. Komin przechodząc przez połać dachu, w naturalny sposób powoduje powstanie nieciągłości w warstwie pokrycia. Dlatego szczelne połączenie jest kluczowe. Dzięki temu woda opadowa nie będzie dostawać się do wewnątrz konstrukcji dachu. Zobacz, jak zastosować obróbki blacharskie wokół komina.
Podbitka z blachy trapezowej T7
Blacha trapezowa T7 doskonale nadaje się do wykonywania podbitki. Co więcej, znajduje ona także zastosowanie na elewacjach budynków – zarówno przemysłowych, jak i mieszkalnych.
Pruszyński: To musisz wiedzieć przed wymianą pokrycia dachowego
Prace remontowe dachu stanowią ogromne wyzwanie dla właścicieli domu, w szczególności jeśli konieczna jest częściowa lub całkowita wymiana pokrycia dachowego.
Kiedy stosować i jak zamontować dachówki wentylacyjne?
Zwiększona wilgotność powietrza wpływa na nadmierne zawilgocenie pokrycia dachowego, przez co może na nim skraplać się para wodna. To z kolei stanowi poważne zagrożenie dla trwałości dachu, a dodatkowo zmniejsza komfort zamieszkiwania poddasza. Rozwiązaniem jest pozostawianie szczeliny wentylacyjnej, na przykład w postaci dachówki wentylacyjnej. Co to jest i kiedy się ją stosuje? Sprawdź sam poniżej.
Blacha na dach – rodzaje. Czym się kierować w wyborze?
Trwałe pokrycie dachowe to gwarancja tego, że dach będzie spełniał swoją funkcję przez lata. Do wyboru jest wiele różnego typu materiałów. Jaki wybrać? Sporą popularnością cieszą się dachy blaszane. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dostępne w niskiej cenie i nadają się do układania na powierzchniach o dużych rozpiętościach. Sprawdź, na jaki typ pokrycia warto się zdecydować.
Jak najtaniej pokryć dach? Które rozwiązanie jest najtańsze?
Zastanawiasz się, jaki materiał najlepiej nada się na pokrycie dachu domu, altany, tarasu bądź garażu, a przy okazji wyjdzie stosunkowo tani w realizacji? Sprawdź, jakie rozwiązanie w Twoim przypadku będzie najbardziej optymalne i oszczędne.
Blacha z posypką - dlaczego warto ją wybrać?
Wyjątkowy, przykuwający uwagę design, odporność na czynniki atmosferyczne, długa żywotność, prosta konserwacja – to tylko ułamek zalet, które sprawiają, że wciąż rośnie popularność blach z posypką. Cena również nie jest tu bez znaczenia, bo koszt takiego pokrycia, porównywalny np. do dachówek ceramicznych, deklasuje ciężką ceramikę w kwestii wagi.
1 2 3 4 5 6 ... 10
Następny