rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Rodzaje stropów

image

Strop to poziomy element konstrukcyjny oddzielający poszczególne kondygnacje. Główną funkcją stropu jest przenoszenie obciążeń na pionowe elementy nośne (ściany lub słupy). Na górnej powierzchni stropu układana jest podłoga, a na dolną powierzchnię najczęściej pokrywa się tynkiem, tworząc sufit.
 Rodzaje stropów:

A. Ze względu na zastosowane materiały:

  • Strop drewniany – konstrukcja tego rodzaju stropu składa się z belek opartych na ścianach. Powyżej belek układana jest podłoga, a od spodu przybija się podsufitkę.
  • Strop ceramiczny – stropy wykonane z cegieł lub pustaków. Najczęściej są to: stropy stalowo-ceramiczne, gdzie elementami nośnymi sa stalowe belki, na których opierają się płyty ceramiczne (np. strop Kleina); stropy ceramiczno żelbetowe, w których konstrukcję stanowią żelbetowe żebra, pomiędzy którymi układa się wypełnienie z pustaków (np. strop FERT, CERAM, Ackermana)
  • Strop zespolony – stropy o konstrukcji stalowo-betonowej, gdzie blacha stalowa jest szalunkiem i dolnym zbrojeniem płyty, na której układana jest mieszanka betonowa.
  • Strop żelbetowy – strop złożony ze zbrojonego betonu, który może być wykonywany na placu budowy (monolityczny) lub z elementów prefabrykowanych (np. strop FILIGRAN).
B. Ze względu na rozwiązanie konstrukcyjne:
  • Strop belkowy – głównymi elementami nośnymi są belki ułożone równolegle do siebie, na których opierają się elementy wypełniające.
  • Strop płytowy – elementem nośnym jest płyta żelbetowa (monolityczna lub prefabrykowana). Płyty oparte są bezpośrednio na ścianach.
  • Strop płytowo-żebrowy – elementem nośnym jest płyta oparta na żebrach równoległych do siebie i opartych na ścianach lub płyta oparta na ruszcie z żeber.
  • Strop gęstożebrowy – elementem nośnym są żebra oparte na ścianach, przestrzeń między belkami wypełnia się pustakami ceramicznymi, betonowymi lub trocino-cementowymi, i całość wypełnia mieszanką betonową. Wypełniający przestrzeń między pustakami beton tworzy żebra oraz warstwę nadbetonu.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa