rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Izolacje ścian: rss

1 2 3 4 5
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Zdążyć przed mrozem
Mało kto myśli już o zimie, ale do końca roku zostało kilka miesięcy. To wcale niedużo, jeśli planujemy prace ociepleniowe. Przerwane pandemią koronawirusa łańcuchy dostaw nadal mogą odbijać się na dostępności styropianu, a termoizolację należy przecież wykonywać przy określonej pogodzie. Dla osób, które chcą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, a nie rozpoczęły jeszcze inwestycji, to również jest ostatni dzwonek.
Na czym polega termomodernizacja budynku?
Termomodernizacja budynku znacznie zwiększa jego efektywność energetyczną, a co za tym idzie przynosi właścicielowi ogromne oszczędności, przede wszystkim związane z kosztami ogrzewania.
Isover: TOP 10 pytań i odpowiedzi na temat izolacji
Prawidłowy projekt, bezbłędny montaż, a przede wszystkim dobór właściwych materiałów izolacyjnych - oto główne czynniki mające wpływ na trwałość, energooszczędność i komfort użytkowania budynków.
Podwyższamy standard
Wielu właścicieli domów wybudowanych 15 – 20 lat temu zastanawia się, czy może sprawić, by były bardziej energooszczędne, zwłaszcza jeśli planują stać się „producentami” prądu na własne potrzeby. Odpowiedź jest jak najbardziej po ich myśli: poprawa parametrów izolacji cieplnej nie jest trudna.
Ocieplenie domu od wewnątrz – na co zwrócić uwagę
Zdarza się, że nie można ocieplić domu od zewnątrz, tymczasem ciepło ucieka, w zimnych pomieszczeniach bywa nieprzyjemnie, a rachunki za ogrzewanie rosną. W tej sytuacji wielu właścicieli zastanawia się, jak temu zaradzić. Otóż można.
Bezpieczeństwo pożarowe budynków w szkielecie drewnianym – wnioski z raportu po eksperymencie
Na terenie Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach, w ramach pracy statutowej NZP-124, realizowanej w Instytucie Techniki Budowlanej we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, przeprowadzono eksperyment pożarowy.
Jak uniknąć mostków termicznych?
To prowokacyjne pytanie. Eksperci tylko machną ręką: w stu procentach nie jest to możliwe. W każdym domu będą miejsca, które będą przepuszczać więcej ciepła na zewnątrz. Stawką jest jednak, o ile więcej.
Ciszej w domu z akustycznym styropianem
My na dole z gośćmi, a na górze odgłosy radosnej zabawy. Tak się zazwyczaj bowiem składa, że pokoje dzieci znajdują się na piętrze. Dobrze zatem zawczasu pomyśleć o wewnętrznej izolacji akustycznej, która wyciszy takie uciążliwości jak tupanie czy stukanie.
Najczęściej popełniane błędy podczas ocieplania styropianem
Uczymy się na błędach? Może i tak, ale nie w przypadku budowy domu. To często nasze wymarzone miejsce na ziemi, które tworzymy na lata, więc stawka jest zbyt wysoka, by później borykać się z budowlanymi niedoróbkami. Ewentualne błędy związane z termoizolacją będą miały wpływ nie tylko na komfort mieszkania, ale i wysokość rachunków. Oto jak się przed nimi ustrzec.
Ciepło w zimę, chłodno w lecie
Właściwa termoizolacja to podstawa ciepłego i przytulnego domu. Element ten, czasami bagatelizowany na etapie planowania, może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Ocieplenie domu ma jednak znaczenie nie tylko zimą. Odgrywa ono ważną rolę także podczas letnich upałów, kiedy zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się budynku.
1 2 3 4 5
Następny
Dom gotowy na jesień! Rusza sezonowa promocja OknoPlus