rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ile energii zużywa oświetlenie ogrodu?

image

Oświetlenie ogrodowe, zwłaszcza w większych i lepiej oświetlonych ogrodach, może zużywać sporo energii. Nie oznacza to jednak, że tak musi być. Istnieje kilka alternatywnych rozwiązań tego problemu. Możemy pokusić się o zastosowanie lamp zasilanych akumulatorem, bateriami lub energią słoneczną.


Chcąc zminimalizować koszt oświetlenia oraz ograniczyć zużycie energii można zastosować alternatywne rozwiązanie w postaci lamp solarnych, które w ciągu dnia ładują się (pobierają i gromadzą energię słoneczną), a następnie świecą po zmroku. Montaż takich opraw nie wymaga instalacji elektrycznej, jednak emisja światła w tym przypadku trwa jedynie do 8 godzin. Światło nie jest też bardzo intensywne ani skupione.


A może oświetlenie led ?Jeżeli nie chcemy rezygnować ze standardowego oświetlenia w ogrodzie, a boimy się o duże zużycie energii, to odpowiednim rozwiązaniem będzie zainstalowanie włączników z programatorem czasu, który pozwoli na jasne określenie godzin oświetlenia ogrodu. Świetnie sprawdzą się również czujniki zmroku oraz ruchu – światło w ogrodzie będzie dostępne tylko wtedy, kiedy naprawdę będziemy tego potrzebowali. Odpowiedni dobór oświetlania w ogrodzie pozwoli zminimalizować zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie zmniejszą się również nasze rachunki za prąd, a my będziemy mogli cieszyć się przyjemnym światłem po zmroku w altance czy na tarasie.


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradnikiOpracowanie: Marta Lichaj
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Produkty
dodaj+ «»

Forum