rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ogród wizytówką twojego domu

image

 

Ogród to niezwykle ważne miejsce w każdej domowej aranżacji. Bez dwóch zdań staje się wizytówką właścicieli. Piękny i zadbany ogród to miejsce regularnego wypoczynku, a także aspekt, który korzystnie wpływa na wizualny odbiór całej nieruchomości. W związku z tym warto zaprojektować go ze smakiem i zgodnie z obowiązującymi trendami. Sprawdź, jak wybierać roślinność i inne dodatki do ogrodu, aby zachwycał przez lata.

 

Grunt to dobry projekt

Oczywiście podstawą jest wybranie odpowiedniego projektu ogrodu. Niezależnie od jego rozmiarów, powinien być stworzony z myślą o odpoczynku domowników. Ten powinien uwzględnić powierzchnię ogrodu, realne potrzeby domowników, a także styl wykonania budynku, przy którym znajduje się ogród. Niezwykle ważna jest elewacja. Ogród może być jej naturalnym przedłużeniem. Jeżeli będzie zbyt duża różnica stylistyczna, to można osiągnąć nie najlepszy efekt wizualny. Podczas projektowania atrakcyjnego ogrodu warto skonsultować się z projektantem, który zaaranżuje i urządzi nasz ogród, a także z doświadczonym ogrodnikiem, którybędzie nieocenionym wsparciem w dbaniu o roślinność i porządek. Obecnie w ogrodach stawia się na nowoczesność, choć wciąż można spotkać wiele projektów stylizowanych, np. w klimacie romantycznym.

 

Miejsce odpoczynku - pomysł na nowoczesny ogród

Piękny ogród to przede wszystkim miejsce odpoczynku i wizytówka domu. W związku z tym warto wygospodarować w nim przestrzeń na meble ogrodowe. Te doskonale sprawdzą się w okresie cieplejszych miesięcy, gdy odpoczynek na świeżym powietrzu jest możliwy. Ponadto zestaw mebli to świetne miejsce do spędzania czasu w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi, np. podczas organizacji grilla.

 

Jak dobierać roślinność i dodatki?

Kluczowe dla estetyki ogrodu jest starannie dobranie roślinności i dodatków dekoracyjnych. W przydomowym ogrodzie należy postawić na gatunki roślin, które w danych warunkach będą odpowiednio wzrastać i będą łatwe w utrzymaniu. Zależy to m.in. od specyfiki stanowiska. Inne gatunki lubią tereny nasłonecznione, a jeszcze inne lepiej sprawdzą się w zacienionym ogrodzie. Ponadto pod uwagę bierze się indywidualne preferencje domowników, a także to, czy o ogród będą dbali we własnym zakresie, czy przy pomocy ogrodnika. Wbrew pozorom pielęgnacja ogrodu to czasochłonne zajęcie, dlatego trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeżeli się przeliczysz, to przestrzeń przy domu będzie zaniedbana i stanie się negatywną wizytówką Twojej nieruchomości.


 

Najpopularniejsze dekoracje czyli sztuka inspiracji

Wśród popularnych dodatków dekoracyjnych znajdują się różnego rodzaju: fontanny, donice, figury ogrodowe, rzeźby, czy też latarnie. Ostateczne wyposażenie ogrodu zależy od dostępnej przestrzeni, preferowanego stylu i możliwości aranżacyjnych właścicieli. Jeżeli odpowiednio się przyłożysz i umiejętne zadbasz o ogród, to szybko stanie się wizytówką Twojego domu, którą będą podziwiać inni.

 


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź