rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Taras - praktyczne i efektowne miejsce do odpoczynku

image

 

Posiadacze tarasu w domu lub w mieszkaniu są prawdziwymi szczęściarzami. Przestrzeń ta daje spore możliwości aranżacyjne. Można tam stworzyć przytulne miejsce do codziennego odpoczynku, czy też do pracy w ciepłe dni. Obecnie stawia się na połączenie w aranżacji praktyczności i estetyki. W ten sposób powstają unikalne projekty, które nie wyjdą z mody przez lata. Sprawdź, jak stworzyć efektowny taras w domu lub mieszkaniu.

 

Wybierz odpowiedni styl czyli aranżacja tarasu

Kluczem jest oczywiście odpowiedni pomysł na urządzenie tarasu. Powinien on płynnie wpisywać się w charakterystykę całej aranżacji mieszkania lub domu. Dzięki temu stworzona przestrzeń będzie spójna stylistycznie oraz przytulna. Praktyczne porady w tym zakresie można znaleźć w sieci lub można skonsultować się ze specjalistą. Wiele osób stawia jednak na urządzenie tarasu we własnym zakresie i wychodzi im to całkiem nieźle. Wszystko dlatego, że przestrzeń ta powinna być przede wszystkim stworzona z myślą o potrzebach domowników.
 

Co może znaleźć się na tarasie?

Wyposażenie tarasu uzależnione jest bezpośrednio od tego, z jaką powierzchnią masz do czynienia. Im większy taras, tym więcej rzeczy można na nim zmieścić. Należy jednak uważać na to, aby nie przesadzić. Taras bardzo łatwo zagracić. Podstawowym wyposażeniem są meble wypoczynkowe. Wystarczą już dwa krzesła i mały stolik, aby na tarasie móc efektywnie odpocząć, wypić kawę, czy też pracować. Warto postawić także na naturalne rośliny. Dzięki temu na co dzień będzie można obcować z przyrodą bez konieczności wychodzenia domu. Na tarasie dobrze sprawdzają się wytrzymałe rośliny, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli urządzamy taras ogrodowy, warto pomyśleć o meblach ogrodowych, leżaku, na którym w ogrodzie, na świeżym powietrzu można poddać się relaksowi lub spędzić miło czas przy grillu.
 

Co na podłogę?

Nawierzchnia tarasu może być wykonana tradycyjnie z płyt ceramicznych i gresowych lub z innych materiałów. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się panele lub płyty kompozytowe, które imitują naturalne drewno lub kamień. Są wygodne i przyjemniejsze w dotyku od płytek ceramicznych, dlatego z powodzeniem można chodzić po nich boso. Dodatkowo na nawierzchni można umieścić dywanik. Jeśli mamy wątpliwości to zawsze możemy liczyć na tradycyjną betonową podłgę.
 

Urządzenie miejsca wypoczynku, czyli jakie dekoracje?

W zakresie dekoracji niezbędne jest postawienie na materiały, które są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych, w tym wilgoci i promieniowania słonecznego. Dzięki temu dekoracje wytrzymają lata i nie zatracą swojej estetyki. Dobrym wyborem okazują się produkty wykonane z aluminium, w tym stojaki, donice, czy też figurki. Jeżeli na balkonie lub tarasie umieszczasz tekstylia, to pamiętaj o tym, aby chować je na zimę lub w trakcie opadów deszczu. Te mogą negatywnie odbić się na jakości produktów. Starannie przygotowana kompozycja na tarasie sprawi, że przestrzeń ta pozostanie praktyczna i estetycznie wykończona. W związku z tym warto poświęcić na to nieco więcej czasu i starannie wybrać każdy element wykończenia.

 Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja (Ł.G)

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź