Grzejniki wodno elektryczne - do łazienki i nie tylko

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez ogrzewania. Niezbędnym elementem, który tworzy instalację grzewczą są grzejniki. Jeśli chodzi o grzejniki łazienkowe, to coraz częściej wykorzystywane są te wodno elektryczne. Bardzo często określane są one mianem grzejników hybrydowych, w których producenci łączą dwa typy ogrzewania. Takie grzejniki mają szereg zalet, które sprawiają, że ich popularność jest naprawdę niemała. Decydując się na nie, można być pewnym, że w pozbawiony problemów sposób skutecznie ogrzejemy pomieszczenie.


Grzejniki wodno elektryczne – w jakich sytuacjach warto je stosować?

Grzejnik wodno elektryczny to jedno z lepszych rozwiązań, jeśli szukamy skutecznego sposobu na ogrzanie łazienki. Z uwagi na wysoki poziom ochrony nie należy obawiać się, że do grzejnika wniknie woda. Wybierając model od renomowanych producentów, można być pewnym, że świetnie zniesie on trudne warunki panujące w łazience. Dobry grzejnik hybrydowy to świetny wybór, jeśli zależy nam na możliwości dogrzewania wybranych pomieszczeń bez konieczności włączania całej instalacji centralnego ogrzewania. Przekłada się to na niemałą oszczędność energetyczną, o której dzisiaj mówi się coraz więcej. Montując grzejnik łazienkowy wodno elektryczny, uniezależniamy się również od administracji budynku, jeśli mieszkamy w bloku. Niezależnie od decyzji o rozpoczęciu sezonu grzewczego możemy mieć w mieszkaniu naprawdę ciepło. Po grzejniki tego rodzaju bardzo często sięgają również właściciele pensjonatów i hotelów. Z ich pomocą można bowiem ogrzać lub dogrzać te pomieszczenia, w których zakwaterowani są goście. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne.


Kiedy można wykorzystywać grzejniki hybrydowe?

Wiele osób sądzi, że grzejniki wodno elektryczne mogą być wykorzystywane wyłącznie jako dodatkowe źródło ciepła stosowane jedynie od czasu do czasu. Powszechne jest przekonanie, że stosuje się je tylko w okresach przejściowych, a więc jesienią i wczesną wiosną. Tymczasem okazuje się, że z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały sezon grzewczy. Wówczas jednak wykorzystuje się sekcję wodną. W przypadku jesieni i wiosny bazuje się głównie na sekcji elektrycznej.

Jak działają grzejniki hybrydowe?

 

Hybrydowy grzejnik do łazienki to grzejnik, który został zbudowany tak, aby uzyskanie maksymalnej mocy grzewczej było możliwe naprawdę bardzo szybko. Gwarantuje to odpowiednia grzałka do grzejnika. Grzejnik podłącza się do gniazda sieciowego. Po zaledwie kilku chwilach jest on już naprawdę ciepły, co przekłada się na temperaturę w pomieszczeniu. Są to grzejniki o dużej wydajności. Ich niewątpliwym atutem jest to, że nie wysuszają powietrza w pomieszczeniu.

Kaloryfer do łazienki- jaki najlepszy ?

Grzejnik wodno elektryczny to rozwiązanie odpowiednie dla wszystkich, którzy szukają niezależności i chcą mieć pewność, że będą mieli ciepło w wybranych pomieszczeniach niezależnie od tego, jaka temperatura będzie panowała na zewnątrz. Ich montaż nie jest skomplikowany, podobnie jak obsługa. Do tego dochodzą atrakcyjne ceny, które sprawiają, że taki grzejnik może kupić praktycznie każdy. Obecnie producenci grzejników oferują szeroki wybór tych produktów do Twojej łazienki. Nowoczesne grzejniki są nie tylko praktyczne np. do suszenia ręczników, ale pod nie można dokonać aranżacji łazienki ponieważ są bardzo dekoracyjne. Szeroki wybór grzejników powoduje, że decydując się na grzejnik w łazience stoimy przed trudnym wyborem jaki grzejnik zamontować. Nie chodzi tylko o kształt grzejnika, który często jest grzejnikiem dekoracyjnym, ale przede wszystkim na rodzaj grzejników łazienkowych, do których zaliczamy: grzejniki wodno-elektryczne, grzejniki łazienkowe wodne czy grzejniki łazienkowe elektryczne.


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja: (D.L)

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.pl